نرخ خرید بذر سیب زمینی ایرانی

چرا نرخ خرید و فروس بذر سیب زمینی ایرانی در بازار مناسب تر است؟ آیا این شاخصه توانسته شرایط بهتری برای توجه به محصول داخلی فراهم کند؟
یکی از مهمترین دستاوردهای ایرانی ها در خصوص تولیدات کشاورزی، تولید بذر محصولات مختلف با قدرت باروری بالاست. با این کار توانسته اند وابستگی کشور را به واردات بذرهای خارجی کمتر کرده و توجه تولید کنندگان داخلی را به بذرهای ایرانی افزایش دهند. طبیعتا هم دسترسی به این بذرها آسان تر بوده و هم نرخ خرید آنها به مراتب مناسبتر خواهد بود.
بذر سیب زمینی ایرانی می توان مثالی بارز از انواع بذرهای ایرانی بشمار آید. زیرا این بذرها در شرایط بسیار حرفه ای تولید شده و مطالعات زیادی بر روی آنها صورت گرفته است. لذا می توان قدرت باروری بسیار خوبی از این بذرهای سیب زمینی را شاهد بود. به طوری که اغلب کشاورزان به استفاده از این بذرها روی آورده اند.

نرخ بذر سیب زمینی ایرانی

با آنکه بذر سیب زمینی ایرانی در مقایسه با بذرهای وارداتی امتیازات زیادی دارد، در این مقاله توجه بیشتری به نرخ این بذرها شده و مورد بررسی قرار گرفته است. زیرا یکی از شاخصه های مهم انتخاب کشاورزان بشمار می رود.
وقتی بذر سیب زمینی در ایران تولید می شود، طبیعتا هزینه های واردات آنها کسر شده و نرخ تمام شده آنها بسیار مناسبتر خواهد بود. بعلاوه شرکت هایی که این بذرها را عرضه می دارند همکاری بهتری با خریداران کرده و معمولا تخفیفات زیادی به آنها می دهند.
در نتیجه نرخ خرید بذر سیب زمینی که در کشور تولید شده و در بازار عرضه می شود، بسیار مناسبتر خواهد بود و این مسئله کمک زیادی به مصرف کننده های مختلف خواهد کرد.
منبع: میوه و تره بار ایران